Menu

Terapia pre Filipka

Trvanie výzvy: 24. augusta 2020 - 30. júna 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Absolvovať terapiu dr.Veľa vo Varšave

Príbeh

Terapia pre Filipka

Kým budeme bojovať za zlepšenie zdravotného stavu Filipka nič nie je stratené

Ahojte,volám sa Katka a som mama Filipka,3,5 ročného chlapčeka,ktorému osud pripravil ťažšiu cestu ako by sme si priali. Filipko sa narodil úplne zdravý,do cca 1,5 roku bolo všetko v poriadku a nič sme si na ňom nevšimli. Zrazu však začal akoby stagnovať dokonca všetko čo vedel sa u neho stratilo,nezaujímal sa o hračky a čo bolo horšie nevšímal si ani nás rodičov. A potom to prišlo...diagnóza detský autizmus,ktorá kompletné zmenila život celej rodiny.

V case,keď prišla diagnóza a hľadali sme tú správnu cestu Filipko nerozprával,porozumenie mal veľmi veľmi slabé,skôr žiadne,nezaujímal sa o okolitý svet,nechápal a nechcel s nami spolupracovať, bol veľmi nervózny, stále plakal,pobehoval bezcieľne po byte a noci boli hotová katastrofa.Budil sa aj 20krát so strašným plačom a nedal sa utíšiť. Veľmi my pomohla úprava stravy na bezlepkovú a bezlaktozovú a apiterapia. Po dvoch mesiacoch sa naučil konečne žuť a mixovanú stravu sme postupne vylúčili,začal byť viac kludnejší. Skúsili sme aba terapiu,canisterapiu,no obrovská zmena prišla u Filipka po absolvovaní terapie dr.Veľa vo Varšave. Filipko začal viac bľabotať,zlepšila sa mu hrubá motorika, koordinácia,prišiel na to ako funguje trojkolka,je ochotný jesť vidličkou,viac sa zaujíma o staršieho brata a spí celú noc.

Hoci urobil obrovský pokrok stále sme len na začiatku a čaká nás dlhá cesta. Ak chceme vidieť viac pokrokov je nutné absolvovať terapiu dr.Veľa viackrát,jeden desaťdnový výlet do Varšava stojí 2500€. Chceli by sme poprosiť všetkých srdečných ľudí o finančnú pomoc,aby sme mohli postúpiť aj ďalší turnus. Hoci manžel pracuje,nie sme bohužiaľ schopní našetriť takú sumu ani za rok,keďže všetky peniaze idú na Filipkove vitamíny,stravu a cestovanie po Slovensku,aby sme sa dostali bližšie k ľuďom,ktorí mu vedia pomôcť.

Ďakujeme za akúkoľvek podporu,veľmi si to vážime.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?