Menu

Stíhajú ich za odstránenie komunistických symbolov ...

Trvanie výzvy: 19. júna 2018 - 31. decembra 2018

Cieľ výzvy

Získať aspoň 1500 € na úhradu obhajoby

Príbeh

Stíhajú ich za odstránenie komunistických symbolov

Za odstránenie komunistických symbolov na pamätníku sovietskym vojakom sú stíhaní aktivisti Luboš Lorenz, Peter Olejník a Štefan Šefčík.21. augusta 2017 strhli traja  aktivisti  komunistické symboly na pamätníku  sovietskych vojakov na Námestí osloboditeľov v Košiciach. 
Za propagáciu  komunismu a fašizmu  možno oprávnene považovať aj   verejné vystavovanie ich symbolov čo je v rozpore so  zákonom. Napriek tomu, sú aktivisti  stíhaní a ich obhajobu prevzal košický advokát  Roman Frnčo.

Naposledy strhol  preglejkové kosáky na uvedenom pamätníku  Luboš Lorenz  a bol   zadržaný až na 4 dni v policajnej cele. Za tento skutok bol tiež obžalobaný a zastupuje ho  advokát  Daniel Lipšic.

Obaja advokáti  znížili  svoje  honoráre za obhajobu na minimum,  ale vzhľadom na  počet pojednávaní   sa suma predsa len navýši.


Aktivisti získali pre svojich podporovateľov, ktorí ich podporia minimálne 20 € sumou   tričká s prečiarknutým kosákom a kladivom ktoré im pošlú poštou ak  im oznámia svoju adresu . (Poštovné 1,50 €)
Po dohode je možné doručenie osobne  na Vašu adresu bez poštovného.

Kontakt:  facebook Peter Olejník  alebo autor výzvy

Aktualizácie

Vizuál motívu trička pre darcov nad 20 €19. 6 2018

Pridali sme  vizuál trička

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?