Menu

Nechceme skončiť na ulici

Trvanie výzvy: 22. decembra 2017 - 31. júla 2018

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Prosím vás o finančnú pomoc na zaplatenie podnájmu, elektriny a plynu Ďakujem.

Príbeh

Nechceme skončiť na ulici

Sme v núdzi. Prosíme o pomoc a domov pre svoje detičky.

Sme v núdzi a prosíme o pomoc.

 V štvrtok 30.11.2017 nás vysťahovali z bytu na ulicu spolu s dvoma malými dcérkami 4 a 6 ročné a nemáme kam ísť.

Pomohla nám kamarátka Lydka s Máriom a pastor v Nových Zámkov na chvíľočku s ubytovaním tu v Nových Zámkoch. Nemáme žiadnu rodinu, nemáme kam ísť sa ubytovať do podnájmu na dlhšie obdobie, lebo na depozit 3-6 mesiacov dopredu, nemáme. Podľa osobného stretnutia a telefonických kontaktov nám Kuratela vezmú deti, keď nebudeme mať kde bývať. Takže sme zatiaľ ubytovaní v Nových Zámkoch v jednej izbe aj s detičkami do 4.2., tak máme aj zaplatený zatiaľ nájom, ktorý som vyplatila zo sociálky a brigády - 10 dní v Kauflande medzi sviatkami. Na viac dní sa vybaviť nedalo.

 Narodila sa nám Mimi v 26. týždni pred 4 rokmi. Vážila len 1000 gramov.Veľa sme chodili na kontroly a manžela prepustili z práce. Nevedeli sme splácať z materskej dlhy, ktoré nastali. Predali sme auto, ale ani to nepomohlo na všetky dlhy. Manžel si hľadal prácu, no našiel len na zmeny ale zo zdravotného hľadiska nemôže robiť vonku a nočné zmeny. Ťahalo sa to pol roka, dlhy narastali Chceli sme vyplatiť bytový podnik, no zo zablokovaného účtu sa to už nedalo. Manžel a ja sme na bytovom doložili, že sme v hmotnej núdzi, no ich to nezaujímalo, chceli plnú sumu aj s úrokmi.

 Vypli nám vodu. Teplú aj studenú. Manžel chodil po vodu do mestskej studne 1km na varenie, pranie, kúpanie a WC, aby sme neostali bez vody, no nevedel sa zamestnať ani v zahraničí, lebo nosil denne 100 l vody. Vznikli nám dlhy na bytovom 3000 € + úroky aj v banke 3000 € + úroky a byt prešiel dražbou. A na účte nám z dražobnej spoločnosti nechali 3250 €, ktoré máme ešte platiť od februára 2018 na splátky. Keby nám nevypli vodu, manžel by mohol pracovať, no nemali sme na výber. Po vodu musel chodiť. Mimi - mladšej dcérke diagnostikovali bronchititídu, astmu a alergie a aj začínajúci autizmus a epileptické záchvaty a oneskorený vývin. Do škôlky nemôže ísť, marodovala by každú chvíľu.

Kuratele som doložila bloček o zaplatenom nájme do 4.2.2018. Ale vraj je to ich práca, ak nemáme, kde bývať po 4.2., že nám vezmú deti, ktoré sú pre mňa všetko. Bez rodiny to nie je ľahké.

Ešte raz prosíme o pomoc. Prosíme o domov pre moje detičky.

Srdečne ďakujeme za každý dar a sme moc vďační za všetko a každému za pomoc.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?