Menu

Pomoc pre Lenku

Trvanie výzvy: 26. júna 2016 - 26. júna 2017

Cieľ výzvy

Rehabilitácia v ADELI centrum Piešťany

Príbeh

Pomoc pre Lenku

Lenka sa narodila s detskou mozgovou obrnou, krivou chrbticou, poškodeným zrakom a inými chorobami, je po operácií malého mozgu a dostáva epileptické záchvaty.

Lenka sa narodila v 26. týždni tehotenstva, mojej dcére, ktorá bola v umelom spánku a mala prasaciu chrípku H1N1, preto sa musela Lenka predčasne narodiť,cisárksym rezom vo fakultnej nemocnici v Martine 27.11.2009.Stav mojej dcéry sa prudko zhoršil, bojovala o život, ktorý prehrala 22.12.2009. Lenka vážila len 940g a merala 35 cm. Mala výrazný nedostatok kyslíka v tele matky. Upenlivá snaha martinských lekárov a snaha Lenky žiť spolu urobili zázrak. Lenka v súčastnosti nepotrebuje dýchací prístroj, je po operácií očí. Nakoľko má 6 rokov ešte nechodí, nerozpáva, ani sa sama nenaje, potrebuje zvýšenú hygienu. Jej zdravotný stav si vyžaduje cvičenia a rehabilitačné pobyty: Kováčová, Dunajská Lužná, ADELI centrum Piešťany.Lenke tieto pobyty veľmi pomáhajú a robí síce malé ale pre nás veľké pokroky, má nádej na chodenie,ale aby sa jej to podarilo musí absolvovať rehabilitačný pobyt v ADELI centre. Je v pestúnskej starostlivostu starej mamy a starého otca. Reahabilitačné pobyty a chodenie po lekároch je finančne náročné, preto prosíme ľudí s veľkým srdcom o finančnú pomoc pre našu vnučku Lenku aby dokázala samostatne chodiť a aby sa jej zdravotný stav stále zlepšoval. Za pomoc Vám z celého srdca ĎAKUJEME! 

Aktualizácie

Naša Lenka v Kováčovej5. 6 2017

Celý mesiac máj bola Lenka na rehabilitačnom pobyte v Kováčovej. Celý pobyt zvládla veľmi dobre. Najviac sa jej páčilo vo vode. Urobila ďalšie pokroky z ktorých sme veľmi šťastní. 

Lenka po operácii19. 2 2017

Naša Lenka absolvovala operáciu pravého kĺbu v nemocnici v PŘEROVE dňa 4.1.2017. Potom mala na nohe 6 týždňov sadru. LENKA to zvládala veľmi statočne. Aj napriek tomu sa usmievala. Tento týždeň sme dali dole sadru. Vyzerá to tak že operácia dopadla dobre. Z čoho sme veľmi šťastní. Nabudúci týždeň ideme ešte na jednu kontrolu do Brna. Potom bude Lenka potrebovať rehabilitačné pobyty aby rozhýbala stuhnuté svaly a napredovala ďalej.

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí Lenke prispeli a mohla aj vďaka vám absolvovať túto operáciu. 

Lenka v ADELI1. 1 2017

Toto je naša Lenka v ADELI CENTRE v Piešťanoch. Počas pobytu v júni 2016 a jedna fotka ešte z roku 2013. 

Medvedík pre LENKU1. 1 2017

Na základe tejto výzvy, ktorú si čítajú ľudia nám bol odoslaný krásny balíček, Lenka dostala od Kataríny Mičianovej krásneho medvedíka, rozprávkovú knižku a dve tričká a k tomu poslala nádherný list, a mne starej mame poslala krémy.  Veľmi pekne jej ďakujeme. Toto je dôkaz, že dobrí ľudia naozaj existujú. Lenka si medvedíka obľúbila. 

Sedí už aj sama2. 9 2016

Lenka sa po rehabilitáciach, ktoré navštevuje dokáže sama posadiť, aj vďaka rehabilitácií v Adeli centre 

Deň na ihrisku 2. 9 2016

Takto si to Lenka užívala, na koníku a v aute sa udžala úplne sama 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?