Menu

Pomoc malému Jarkovi po prasknutí aneuryzmy, postaviť ho na nohy pomocou rehabilitácií

Trvanie výzvy: 9. júla 2024 - 30. novembra 2024

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

Rehabilitacia a procedury

Autor výzvy

Príbeh

Pomoc malému Jarkovi po prasknutí aneuryzmy, postaviť ho na nohy pomocou rehabilitácií

Malý Jarko je po štyroch operáciách hlavy. Pred dovŕšením dvoch rokov mu nečakane praskla cievka v hlave a začal sa boj o jeho život. Opuchol mu mozog, museli mu zaviesť implantát, tracheostómiu na dýchanie a peg na výživu do bruška. Teraz je potrebné, aby Jarko začal pomaly s rehabilitáciami, ktoré by ho postavili na nohy. Pomôžme Jarkovi prekonať toto náročné obdobie.

Jarko bol od narodenia zdravé, šikovné a usmievavé dieťa. Stalo sa to 9.5.2024. Keď po prebudení poobedného spánku sa prebalil a z ničoho nič dostal kŕč na pravej strane a odpadol do bezvedomia. Pred dovršením dvoch rokov dostal raptúru aneuryzmy štvrtej komory. Praskla mu cievka v hlave. Začal sa boj o život.

Jarko je po štyroch operáciách hlavy. Odstavili mu tú cievku v hlave, ktorá sa preliala do 4 komôr v hlave. Nastal opuch mozgu, preto mu odobrali kosti z hlavy. Keď opuch prestal nahradili mu tie kosti implantatmi. Po zavedení tracheostomie a pegu do bruška a šantu, ktorý odvádza mok do bruška a tam sa vstrebe, boj o život vyhráva. 

Teraz môže jesť cez ten peg, čo je takzvaná hadička do bruška a cez Tracheostomiu dýcha. Začali sa drobné rehabilitacie v nemocnici, po ktorých je nádej Jarka rozhýbať a postaviť ho na vlastné nohy a tiež, aby mohol začat sám papať.

Za každý dar srdečne ďakujeme.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?