Menu

Statočný školák Timotej

Trvanie výzvy: 7. februára 2024 - 31. marca 2024

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

Pomôcť Timotejkovi rehabilitovať a tým zabezpečiť jeho správny vývin.

Autor výzvy

Príbeh

Statočný školák Timotej

Timotejovi hneď po narodení a urobení sona mozgu, našli v hlávke škvrnu, ktorá bola zapríčinená masívnym zakrvácaním. Tu sa začal kolotoč rôznych vyšetrení a návštev nemocnice. Hoc malý bojovník nemal ľahký štart do života, no aj napriek tomu sa nevzdáva a je plný energie dobehnúť svojich rovesníkov vo vývoji a viesť plnohodnotný život plný radosti a zážitkov, práve vďaka kvalitnej rehabilitácií a iných podporných terapií, ktoré mu k tomu dopomôžu.

Volám sa Timotej Kuzár, vo februári oslávim 7 rokov a som veľký bojovník. Môj štart na tomto svete bol ťažký. Hneď po narodení ma odviezli zo Starej Ľubovne do Popradu do inkubátora, pretože som vážil niečo cez 2 kilá, kde mi následne urobili sono celého tela a v hlávke mi našli škvrnu, ktorú nevedeli bližšie identifikovať a preto som bol prevezení do Bansko-bystrickej nemocnice na magnetickú rezonanciu. Absolvoval som ju ako 7 - dňové bábätko, kde mi bolo zistené masívne zakrvácanie do mozgu. Keďže sa môj stav zhoršoval, museli mi punkčne vybrať časť tekutiny z mozgu, a tým uvoľnili tlak v hlavičke. Počas pobytu v nemocnici som si prešiel ešte okrem toho mnohými sepsami, ktorými sa môj pobyt predlžoval. Ale nakoniec sme to s maminou prekonali a dostali sa
domov.

Ako 4 mesačný som prestal pracovať s ľavou rukou a po ďalších vyšetreniach mi bola zistená ľavostranná hemiparéza. Keďže môj stav je nezvratný, ľavú nohu a ruku mám kratšiu a spastickú. Pretože mám kratšiu nohu o 1,5 cm mám aj skoliózu chrbtice, kde potrebujem aj ortézy a špeciálnu obuv. Musím intenzívne cvičiť a rehabilitovať, aby som sa mohol normálne rásť a vyvíjať sa, a viesť plnohodnotný život ako moji rovesníci a spolužiaci.

S mojou celou rodinou vám budeme nesmierne vďační za finančnú pomoc, ktorá mi zabezpečí rehabilitačné pobyty v centre Svetielko. Tam mi vždy pomôžu, aby som lepšie napredoval vo svojom vývoji.

Príspevkom na túto výzvu sa Váš dar zdvojnásobí až do výšky 1000 eur. Pravidlá k tejto spolupráci nájdete na nasledujúcom linku: https://blog.ludialudom.sk/pravidla-grantoveho-programu-nasobime-pomoc/

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?