Menu

Bojovníčka Dianka

Trvanie výzvy: 13. novembra 2023 - 31. januára 2024

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je pomôcť našej Dianke v čo najväčšej miere napredovať a radovať sa zo života

Autor výzvy

Dátum vzniku: 6.12.2017

IČO: 51249821

Ulica: A. Hlinku 1460/27

Mesto: Veľký Šariš

PSČ: 08221

Štát: Slovensko

Príbeh

Bojovníčka Dianka

Dianka ako 12-dňové novorodeniatko absolvovala pre kardiálne zlyhanie veľmi náročnú operáciu srdca v Prahe v Motole, kde rodičov pripravovali na to, že do rána neprežije. Dianka však svoj boj vybojovala a zvládla neskôr aj ďalšie dve operácie.

Dianka jedným z troch detí rodiny. Má jednovaječné dvojča Natálku a práve pre rastové restrikcie u Dianky museli lekári tehotenstvo predčasne ukončiť sekciou už v 30týždni.  V dôsledku predčasného pôrodu má Dianka diagnostikovajú detskú mozgovú obrnu, ventrikulomegáliu, poruchu centrálnej nervovej sústavy, hyprtonický syndróm, strabizmus. 

Tak malé dieťa a tak veľké problémy.  Dianka však s rodinou bojuje o každý pokrok, každný pohyb, každé slovíčko, ktoré sa neuči. Veľká spasticita a zvýšené svalové napätie jej bránia vykonávať prirodzené pohyby tela, z toho dôvodu je trvalo rehabilitovaná a stimulované ďalšími podpornými terapiami. 

Okrem intenzívnych rehabilitácii a terapií potrebuje Dianka aj množstvo špeciálnych pomôcok, kočík, vertikalizáror, masážne prístroje, Bioptron lampu, špeciálna chodítko a pod.

Dianka ma dni plné rehabilitácii, vzdelávania, plávania, kraniosakrálnej terapie, hipoterapie. Všetky tiešo špeciálne terapie a rehabilitácie nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia a preto sú pre rodinu veľmi finančne aj časovo nákladné. 

Rodina však vidí veľký pokrok keď sa s malou intenzívne pracujú a vidíia jej posun, a preto by chceli pokračovať v začatom procese. 

Túto náročnú cestu životom si nevybrala, ale vybrala si možnosť, že bue bojovať a rodina bojuje s ňou.  Preto bude celá rodina a Dianka zvlášť, veľmi vďačná za každú pomoc, ktorú jej neznámi ale láskyplný darcovia poskytnú. 

 Príspevkom na túto výzvu sa Váš dar zdvojnásobí až do výšky 1000 eur. Pravidlá k tejto spolupráci nájdete na nasledujúcom linku: https://blog.ludialudom.sk/pravidla-grantoveho-programu-nasobime-pomoc/Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?