Menu

Pomôžme Majke s ojedinelým Pitt Hopkins syndrómom

Trvanie výzvy: 13. novembra 2023 - 31. januára 2024

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

Zabezpečiť pre Majku potrebné rehabilitačné a terapeutické služby

Autor výzvy

Dátum vzniku: 6.12.2017

IČO: 51249821

Ulica: A. Hlinku 1460/27

Mesto: Veľký Šariš

PSČ: 08221

Štát: Slovensko

Príbeh

Pomôžme Majke s ojedinelým Pitt Hopkins syndrómom

Rodičia malej Majky už od narodenia videli, že niečo nie je v poriadku. Samozrejme ako prvé odporúčanie bolo cvičiť Vojtovou metódou. To však nebol najlepší krok. U Majky nezaberala a skôr naopak spôsobovalo jej značné komplikácie. Lekári Majku "odpísali" - nebude chodiť, rozprávať, bude mať ťažkú retardáciu. My sa však nevzdávame.

Už ako malinké 4-mesačné bábätko začala Majka cvičiť Vojtovou metódou, avšak nič sa nezlepšovalo. Ostávala apatická aj naďalej  ak napriek tomu, že 4x denne s ňou mamka pravidelne cvičila. Nezáujem o hračky, o okolie či o sestru rodinu veľmi trápil. 

Absolvovala pobyt v Dunajskej Lužnej, kde je "vyžmýkali" tak, že  Majka dostala blok z cvičení a odmietala už všetky aktivity.  Po cvičení mala veľké bolesti a stiahnuté svalstvo a pomoc našla aj na terapii Chiroworks, ktorá uľavila Majke od bolesti a uvoľnila spazmy a umožnila jej rozpätie pohybu. 

Už s touto zmenou začala Majka priímať a akceptovať iné metodiky rehabilitácii a terepií, ktoré jej veľmi pomáhajú v napredovaní. 

HappyTherapy, TheraSuit tréning aj BPP koncpet ju veľmi posúvajú po motorickej aj psychickej stránke. 

Je dôležité, aby Majka mohla pravidelne navštevovať Centrum Svetielko, kde pod jednou strechou jej poskytujú všetky potrebné rehabilitačné aj podporné terapie. 

Rodičia si uvedomujú, že maju s Majkou pred sebou ešte veľmi veľa rehabilitačných a terapeutických pobytov, aby sa Majka mohla zaradiť medzi svojich rovesníkov, ale ak je cesta, tak bolo by veľká škoda ju nevyužiť. 

Je dôležité intenzívne s Majkou pracovať, aby sa zlé prognózy ojedinelého Pitt Hopkinson syndrómu nenaplnili.

Ďakujeme za každú podporu malej Majky 

Príspevkom na túto výzvu sa Váš dar zdvojnásobí až do výšky 1000 eur. Pravidlá k tejto spolupráci nájdete na nasledujúcom linku: https://blog.ludialudom.sk/pravidla-grantoveho-programu-nasobime-pomoc/

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?