Menu

Najväčší sen rodiny je, aby Tamarka kráčala po vlastných nožičkách

Trvanie výzvy: 26. októbra 2023 - 26. októbra 2024

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

Rehabilitácie pre Tamarku

Autor výzvy

Príbeh

Najväčší sen rodiny je, aby Tamarka kráčala po vlastných nožičkách

Tamarku už niektorí poznáte. Má diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu, epilepsiu a má výrazné poškodenie zraku. Jej aj celej rodiny najväčší sen je, aby sa mohla Tamarka postaviť na nožičky a začať samostatne chodiť. Na to, aby tento cieľ dosiahla sú nevyhnutné neustále rehabilitácie, cvičenia a terapie. Pomôžme Tamarke splniť si svoj sen.

Najväčší sen pre rodinu malej Tamarky je, aby sa mohla postaviť na nohy. 

Ďakujeme za každý zaslaný dar, vzhľadom na to, že Tamarka potrebuje neustále rehabilitovať, čo je pre nás veľmi nákladné, vytvorili sme túto novú výzvu.

Malá Tamarka trpí viacerými zdravotnými problémami. Má diagnostikovú detskú mozgovú obrnu, epilepsiu a má výrazné poškodenie zraku. Rehabilitácie a pravidelné cvičenia jej môžu pomôcť zlepšiť zdravotný stav. Pomôžme malej Tamarke cítiť sa lepšie.

S hračkami, ktoré má blízko, sa Tamarka hrá, ak však niekto stojí vo dverách izby a oslovuje Tamarku, dievčatko nereaguje. V lete 2023 mala 5 rokov a veľa sa ešte musí naučiť. Rodinka zo Župčan pri Prešove mala pri narodení Tamarky už dve staršie deti. Tehotenstvo nebolo bezproblémové, mamina trpela tehotenskou cukrovkou a vysokým krvným tlakom. Tamarka sa narodila predčasne, v 35. týždni. Bol to strastiplný pôrod, dieťa malo od začiatku potiaže s dýchaním. Mesiac strávila v inkubátore a všetko sa zdalo byť v poriadku, ak nerátame časté ochorenia bábätka v prvom mesiaci života. Po narodení dávali Tamarke 10% – nú šancu na prežitie, no ona si život vybojovala. Po prvom očkovaní zhruba v 3. mesiaci dostala Tamarka zášklby a kŕčovité záchvaty. Po ich odznení nevnímala a ani nereagovala na vonkajšie podnety. Šťastná rodina má teraz pred sebou veľké zdravotné výzvy: Tamarka sa pasuje s detskou mozgovou obrnou, epilepsiou a má výrazné poškodenie zraku. Časté ochorenia a antibiotická liečba prvé dva roky brzdilo rehabilitácie. Okrem toho nemá Tamarka žuvacie reflexy, sama sa nenaje. Potrebuje mixovanú alebo pasírovanú stravu. Najväčší sen rodiny je, aby sa Tamarka dostala na nohy, aby vnímala, aby prijímala potravu a energiu. Pretože ju potrebuje na svoj zdravý vývoj.


Vopred ďakujeme za akúkoľvek pomoc.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?