Menu

Dieťa s vrodeným hydrocefalusom

Trvanie výzvy: 11. septembra 2023 - 11. septembra 2024

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

zakúpenie plienok, ošatenia, sunárov, hygieny, liekov, na cestovanie (benzín, vlak) na vyšetrenie do Košíc,

Príbeh

Dieťa s vrodeným hydrocefalusom

Milankovi, najmladšiemu súrodencovi zo 6-tich detí pri narodení diagnostikovali hydrocefalus, defekt na srdiečku a znížený svalový tonus. Absolvoval už aj operáciu. Pomôžme maminke 6-tich detí zabezpečiť potrebnú zdravotnú starostlivosť pre Milanka a základné životné potreby pre ostatných členov rodinky.

Dobrý deň, 

Volám sa Barbora Demeterová, mám 6 deti. Všetky tehotenstvá prebiehali normálne až na posledné tehotenstvo, kde sa počas siedmeho mesiaca nepáčil gynekologičke ultrazvuk a oznámila mi, že dieťaťko bude mať hydrocefalus. Nevedela som, čo je to za ochorenie. Synček Milanko mi prišiel na svet cisarským v Košiciach a s tým, aby dieťaťko prežilo, aby ho nemuseli zo spádovej nemocnice preniesť vrtuľníkom. Tam som porodila cisarským rezom, hneď po narodení má dieťaťko hydrocefalus, to je vodnateľka v mozgu, ďalej mu zistili aj vedľajšie ochorenia a to defekt na srdci, znižený svalový tonus. Lekár nás oboznámil, že dieťaťu hrozí DMO, Downom syndrom, má spadnuté očka, dieťa si bude vyžadovať moju celodennú starostlivosť. Lekár nám oznámil, že dieťa ako bude rást, tak napr. že Milanko nebude chodiť, ale to je jedno, lebo ďakujem Bohu aj lekárom, že dieťaťko žije. 

Absolvoval aj operáciu po týžni narodenia, neurochirug ho operoval a to tak, že v mozgu mu zaviedli ventil, ktorý pomáha Milankovi aby, mu odtekala voda z mozgu a to tak, že nadbytočnú vodu vymočí. Dieťa ma nasadenú silnú liečbu a to furosemid, rôzne antibiotiká, podali mu aj krv. Operácia dopadla veľmi dobre, chvalabohu. Modlím sa za neho každý deň. Verím v Boha, že môjho syna vylieči a bude zdravučký. 

Ďalej ma oslabený sací reflex, papkal cez hadičky a učili ho aj cumľom, chvala bohu už sa to upravilo. Má nastavený sunar, ktorý stojí 30€. 

Som v zlej finančnej situácii. Potrebujem peniažky hlavne na plienky, ošatenie, cestovanie na vyšetrenia do Košíc, lebo tam ma všetky kontrolné vyšetrenia. 

Najmladšie dieťa mám Miichaelu, ktorá je staršia a rok od Milanka. Potrebujeme kupovať všetko po dve balenia ale Milanko si vyžaduje toho viacej nakoľko má celoživotnú diagnózu a vyžaduje si mojú celodennú starostlivosť. Ostatné deti potrebujú tiež pomoc, nakoľko sme väčšia rodinka, tak som v zlej finačnej situácii. 

Darcom veľmi krásne ďakujem, že prispievate môjemu Milankovi, čím nám veľmi pomôžete a uľahčite nám finančnú situáciu. Ďakujem krásne z celeho srdca. 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?