Menu

Profil Doma u kapucínov, n.o.

Doma u kapucínov, n.o.

Telefónne číslo: +421259303834

Email: doma@domaukapucinov.sk

Ulica: Župné námestie

Číslo: 10

Mesto: Bratislava

PSČ: 81103

IČO: 45742383

Web: www.domaukapucinov.sk

Náš príbeh

Vrátiť človeku ľudskú dôstojnosť, postaviť ho na nohy v ťažkých životných situáciách, pomôcť naplniť základné životné potreby, podať pomocnú ruku tam, kde ľudsky aj odborne pomôcť môžeme. To je priestor komplexnej pomoci človeku: Doma u Kapucínov.

Potreba robiť dobro je možná v každom čase a nezáleží na tom, akou formou. Nápad pre toto dielo vznikol ešte v časoch II. svetovej vojny, v hlave pátra Cecília, ktorý bol vrátnikom v kapucínskom kláštore v Miláne. Ťažké životné príbehy obyčajných ľudí ho oslovili natoľko, že začal s varením a rozdávaním polievky tým, ktorí nemali čo jesť. Súčasná Opera San Francesco v Taliansku je miestom, kde nachádzajú zázemie ľudia všetkých vekových kategórií, s ktorými sa život nemazná. Od palety služieb pre uspokojenie základných životných potrieb (jedlo, spánok, hygiena) sa dopracovali k profesionálne vybudovanej systémovej podpore ľudí na okraji spoločnosti. Výsledkom nášho spoločného úsilia by mal vzniknúť podobný projekt na Slovensku a to "Doma u kapucínov" so všetkými odbornými službami pre túto cieľovú skupinu.

Naše krédo

Priestor u kapucínov patrí všetkým, ktorí prechádzajú ťažkým obdobím vo svojom živote. V tomto im pomáhame konkrétnym spôsobom: vytvárame pre nich priestor nielen pre uspokojenie základných životných potrieb, ale tiež ponúkame odbornú pomoc pri riešení ich problémov. Našou túžbou je vytvoriť miesto, kde sa tí, ktorí nás potrebujú, budú cítiť aspoň trochu DOMA.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma