Menu

Profil Truc sphérique

Truc sphérique

Telefónne číslo: 0907137145

Email: info@novasynagoga.sk

Ulica: Stanica Žilina-Záriečie, Závodská cesta

Číslo: 3

Mesto: Žilina

PSČ: 01001

IČO: 36143693

Web: www.novasynagoga.sk

Náš príbeh

Obráťte svoju pozornosť na architektúru a súčasné umenie. Tie najlepšie diela raz budú nesmrteľné. Ak prispejete na rekonštrukciu Novej synagógy v Žiline na novú kultúrnu inštitúciu, vaše meno bude spolu s menami ďalších darcov tvoriť súčasť takéhoto diela.

Nesmrteľné umelecké dielo zložené z mien všetkých darcov predstavíme v roku 2016 a ako jediné zostane trvalou súčasťou priestorov (rovnako nesmrteľnej) Novej synagógy od svetoznámeho nemeckého architekta Petra Behrensa.

Málokto postrehne, že táto stavba hrá prvú európsku ligu. Chceme ju zachrániť a ďalej spoluvytvárať spôsobom, za ktorý sa nebudeme musieť hanbiť ani o desaťročia. Prostredníctvom jej rekonštrukcie na moderný výstavný priestor pre výtvarné umenie zachránime jej výnimočnú architektúru a súčasne jej vdýchneme nový život. 

Prečo práve my? Ako jediní sme reagovali na ponuku židovskej obce na kultúrne využitie stavby a získali ju do 30-ročného symbolického nájmu. Máme skúsenosti z kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie a veríme, že s vašou pomocou zvládneme aj tento projekt. Za nami je takmer 90 percent z vyše miliónovej rekonštrukcie a chceme to stihnúť do roku 2017. Ľahké to nie je, ale postupujeme vpred. Verejná zbierka to v roku 2012 celé naštartovala, neskôr sa podarilo získať sponzorov aj podporu rôznych grantových programov. Ideme do finále a poslednýkrát sa obraciame na vás - zakončime to opäť verejnou zbierkou. Pridajte sa tu a teraz.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma