Menu

Nikdy sa nevzdám

Trvanie výzvy: 28. augusta 2020 - 28. augusta 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Zaplatiť rehabilitácie,ktoré mi tak velmi pomáhaju

Príbeh

Nikdy sa nevzdám

Môj sen je sediet a chodit

Všetko sa to začalo 15.10.2013

Velmi sme sa tešili na Naše prvé bábätko.Do pôrodu bolo všetko v poriadku.Všetko sa však zmenilo pri pôrode.Nastali komplikácie.Doktormi bola zle stanovená budúca hmotnost dietata-pomýlili sa viac ako o kilogram.Podla toho bol aj zle stanovený pôrod.Syn Jožko mal byt odrodený cisárským rezom a nie prirodzenou cestou.Kedže bol velký zasekol sa v rodidlách a musel byt vytahovaný pomocou vex pumpy.

Jožinko pri narodení nedýchal,neplakal,mal velmi škaredé poranenie na pravej strane hlavičky a s lavou ručičkou vôbec nehýbal.Po narodení bol prevezený do FN Trenčín na oddelenie rizikových novorodencov.Po dvoch týždnoch od pôrodu Nám ho konečne pustili domov.Najkrajší pocit pre mamu,ked si môže objat svoje dieta bez akejkolvek hadičky.

Vzhladom ku jeho zdravotnému stavu sme museli začat cvičit Vojtovu metodu,aby si spevnil svalstvo na celom tele,ale hlavne ručičku.Naše prvé neurologické kontroly nedopadli vôbec dobre.Ošetrujuca doktorka Nám oznámila ,že Jožko bude zrejme ležiaci.Odporúčala Nám rôzne rehabilitáčné pobyty na rozvoj jeho telesnej a dušenej stránky.

Jožkova diagnoza-

DMO-tažká kvadruspastická forma. Stp.tažkej perinatálnej cerebrálnej lézii. V.s. lézia pl.brachialis 1.sin zmiešany typ. Psychomotorická retardácia-kineziologicky na urovni 2.trimenomu. Ked mal Jožko 7 mesiacov dostal epilepsiu.- V.s.  infantilná myoklonická epilepsia.Inkontinencia úplna moča a stolice 3.st

Jožinko pravidelne cvičí,chodí na logopediu,hipoterapiu,canisterapiu,scenerterapiu,plávat.Máme za sebou cvičenie Tetis -Dunajská Lužná,svetielko Trenčín,Adeli Pieštany.Vela krát všetko preplače,ale výsledky sú krásné.Z ležiacej bábiky je teraz krásný chlapček,ktorý si dokáže sám sadnut,pretočí sa na bruško,začal lozit,zodvihne sa na kolienka.Toto už je pre Nás velký úspech.Ešte musíme poriadne spevnit nôžky aby ich začal používat.Za toto všetko čo Jožko dokázal dakujeme aj Vám ,lebo Nám pomáhate.

Chceli by sme Vás poprosit o finančnú pomoc na dalšie potrebné rehabilitácie.Je to tažké ,ale urobíme pre Jožka maximum.My pevne veríme,že raz bude bežkat,Je to Naše slniečko.

Aktualizácie

Ďakujeme zo srdiečka18. 5 2021

Vďaka Vám Jožko nastúpil na ďalší rehabilitačný pobyt v HendiCentre  v Piešťanoch.Veľmi pekne Vám ďakujeme za pomoc.

Ďakujeme 15. 4 2021

Milí darcovia.Chcem sa Vám zo srdca poďakovať za pomoc pre Jožinka.Bojuje zo všetkých síl.Za pomoci sa zodvihne už aj na kolienka.Som na neho nesmiwrne hrdá.

HENDI CENTRUM15. 3 2021

Milí darcovia.Chcela by som Vám s Jožkom veľmi pekne poďakovať za pomoc.Jožko má vďaka Vám pravidelné rehabilitácie.Momentálne cvičíme v HENDI CENTRE kde sa mu veľmi páčí :-) 

Moja nová kamarátka 15. 2 2021

Jožko má veľmi rád psíkov :-) Snáď si týto dvaja na seba rýchlo zvyknú :-)

Vozíček 13. 1 2021

Konečne nám prišiel :-) Náš prvý vozíček.Jožkovi sa v ňom veľmi páči :-) 

Ďakujeme krásne13. 12 2020

Milí darcovia.

Chceme Vám popriať krásné Vianoce a ďakujeme Vám všetkým za Vašu pomoc.Jožko má vďaka Vám pravidelné rehabilitácie ,ktoré ho pomaličky posúvajú vpred.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?