Menu

Veľká prosba pre moju mamku

Trvanie výzvy: 19. júla 2018 - 19. júla 2019

Cieľ výzvy

Strava, lieky, zdravotný materiál, palivové drevo na zimu, potrubie, maľovka a auto.

Príbeh

Veľká prosba pre moju mamku


Milý darcovia a Anjeli. Prosím Vás o vrúcnu pomoc.

Dobrý deň. Volám sa Veronika Tomková, mám 45r.Keď som sa vydala, myslela som si, aký krásny život budem mať. Všetky sny a ilúzie sa zmenili na jednu obrovskú katastrofu. Po vydaji ma vlastný muž týral psychickya aj fyzicky. Už som si konečne vydýchla, že jedno trápenie sa skončilo, nonastalo druhé. Stala sa hrozná až neuveriteľná tragédia. Raz v noci sme pre ukrutné bolesti  zavolali záchranku, že mama sa nevie postaviť na nohy. Zobrali ju hneď na operačku s tým, že nastali komplikácie a má poškodenú miechu. Lekár sa vyjadril, že nikdy nebude chodiť. Aby toho nebolo málo, starostlivosť sestier bola katastrofálna, nepolohovali ju ani jej nepodávali tekutiny. Keď som za ňou chodila do nemocnice, ukrutne plakala, že jej nemá kto podať ani vodu, o hygiene ani nehovoriac. Dali mi ju domov s tým,že bude žiť taký týždeň a mam už chystať pohreb. Bolo to ako v zlom sne. Jedna facka za druhou od života. Mamu som zobrala domov s váhou 30 kíl ako malé dieťa. Ja dodnes neviem, ako môj syn vyrastal, nevidela som jeho prvé kroky a nepočula jeho prvé slová, nakoľko mama na začiatku bola v kóme a každý deň zavčas rána som autobusom cestovala do Šace a v noci domov. To trvalo zhruba rok a pol. Dodnes sa nedokážem s tým zmieriť. Som úplne bezradná, nakoľko mám malý príjem a nedokážem mame pomôcť. Všetko si pacient ako moja mama musí uhradiť sám, ale z čoho? Je mi veľmi do plaču, že nedokážem nič spraviť. Som zúfalá, že mojej mame, čo mne aj môjmu synovi tak pomohla, nedokážem pomôcť.Nemáme na lieky a veľa krát ani na stravu. Neviem, čo bude ďalej. V noci, keď spia, plačem a rozmýšľam, kde a v čom som spravila chybu, že nás tak osud obdaril. Mama to zvláda ťažko. Celý život ťažko pracovala a teraz štát nevie či nechce nijako pomôcť. Je na invalidom vozíčku a od pása nadol nedokáže nič.Pridružila sa choroba vykrivenia kosti, kĺbov. Za celé roky sa sama starám omamu. Dokonca nemôžem mať žiaden iný príjem zo zákona štátu. To málo, čo nám zostane, ide na lieky a na stravu. Dva týždne pred výplatou nemáme nič. Prosím o úsmev na tvári mojej mamy. Ďakujem z celého srdca. Veľmi pekne Vás prosím o pomoc na lieky a kúpu palivového dreva na vykúreniedomu v zime na potrubie na vodu, ktoré sa upchalo a treba ručne sekať a meniť.Treba nám aj vymaľovať izby, pretože boli maľované asi pred 15 timi rokmi, ja už tiež mám zničené kosti a kupu auta nato aby som vedela doniest z mesta veci

Veľká vďaka všetkým, ktorí pomôžu a naďalejpomáhajú. Veľmi si to vážime. S úctou a vďakou rodina Tomková


Aktualizácie

Dobrý deň Anjeli,17. 6 2019

Vážený a milý darcovia. Chcem sa Vám z celého srdca poďakovať za Vašu nesmiernu pomoc. Prosím pekne naďalej Vás veľmi krasne prosím o naďalej o pomoci pre moju mamku, ktorá potrebuje naďalej liečbu dekubitov. Ma obrovske bolesti. Liečba pre nás je dosť nákladná a bez Vašej pomoci to nezvládneme. Dakujem krasne Všetkým co pomôžu. S veľkou vďakou Tomková


PROSBA20. 5 2019

Chcem sa Vám v prvom rade poďakovať za Vašu nesmiernu pomoc. Prosím pekne potrebujeme Vašu pomoc aj naďalej. Sme v začarovanom kruhu a nevieme z neho vísť. Mamka ma stále dekubity a neviem si rady nakoľko liečba je veľmi drahá pre nás. Ďalej a ja potrebujem Vašu pomoc na moje kolena, nakoľko sú veľmi opotrebovane a tiež si nemôžem zakúpiť injekcie nakoľko sú veľmi drahé. Chcem sa Vám poďakovať, že aj naďalej nám pomôžete. S veľmi veľkou úctou a vďakou ostáva Tomková. Dakujem


Milý darcovia a ANJELY.24. 4 2019

Velmi pekne dakujem za vašu veľkú pomoc. Teraz prosím Vás obraciam sa na Vás s veľkou prosbou pre mňa. Ako sa starám o mamku tak sa mi zničili kolena a kosti. Na to aby som sa vedela ďalej postarať o mamku  aby aspoň trocha sa mi stav zlepšil. Ide o to že kolena sa mi rozpadávajú a treba mi do jedného kolena  injekciu cca 100 eur a do druhého tiež. Preto sa obraciamna Vás s prosbou o pomoc aby som sa vedela postarať o mamku a ab ysa môj stav zlepšil. Velmi vám verím za vašu pomoc. Veľké dakujem.


Milý darcovia a ANJELY.14. 4 2019

Milý darcovia. V prvom rade sa Vám chcem veľmi pekne poďakovať za Vašu pomoc. Mamke sa trocha zlepšili dekubity ale naďalej potrebuje Vašu pomoc na zakúpenie liekov a zdravotného materiálu. Napriekmojej veľkej snahe jej pomoc mne sa veľmi zhoršil zrak. Mam poukaz na okuliareale bolo mi povedane, že mi treba dvoje co stoji veľké peniaze cca 400 eur.Preto Vás veľmi pekne prosím pomôžte aj mne. Budem nesmierne rada za každú Vašupomoc. Ďakujem krasne.


Milý darcovia a ANJELY. 14. 3 2019

S veľkou úctou a pokorou Vám veľmi dakujem za doterajšiu pomoc. Mamka robí pomaličky pokroky, nakoľko ma dekubity a potrebuje znova Vašu veľkú pomoc na zakúpenie dekubitoch pomôcok co stoji nemalo peniaze. Preto sa znova na Vaša obraciam o Vašu ďalšiu pomoc. Velmi verím, že Vám neostane ľahostajne a pomôžete aby sme napredovali k úžasnému kroku. Za Všetku Vašu pomoc Vám nesmierne ďakujeme.S veľkou úctou Tomková


Vážený Darcovia,11. 2 2019

Chcem s vám za vašu pomoc poďakovať. PRETOZE MA VELKEDEKUBITY. Ani si neviete predstaviť ako ste nám pomohli. Naďalej vás prosím o pomoc na zdravotný materiál. Stav sa trocha zmenil k lepšiemu ale naďalej potrebujem kupovať jej lieky, meste, spreje, zdravotný materiál, naplaste.Velmi vám dakujem za každé euro a dúfam že sa stav mamky zlepši, veľké dakujem.


PROSBA11. 1 2019

Dobrý deň. Velmi krasne dakujem každému co i len malým eurom pomohli. Znova Vás prosím o súrnu pomoc nakoľko sa rapídne zhoršil zdravotný stav mojej mamky. Potrebujeme peniaze na zdravotný materiál co je veľmi dráhy. Ideo podložky pod chorých, naťahovacie gatky, sprej na očitú, striekačky, katétre,gázu atď. . stoji to veľa peňazí a dúfam že sa nájde dobra duša co pomôže aj malom. Veľké dakujem za súrnu pomoc. Neviem inak ako mam to mojej mamke zaistiť.Mame ledva peniaze na prežitie dakujem.

VELKA PROSBA VIANOCNA.13. 12 2018

Dobrý deň Vážený ANJELI. Znova sa na Vás obraciam v veľmi vazným problémom. Mojej mamke sa zhoršil zdravotný stav. Ustale jej unika moc a stolica co si nutne vyžaduje zakupovať zdravotný materiál. Prosím Vás ANJELI POMOZTE NAM. Idu Vianoce a nech aj nám budú trocha príjemnejšie, prosím aj na jedlo aj lieky. VELMI VERIM V DOBRO ANJELON. KRASNE A PZEHNANE VIANOCE ZELAM VSETKYM. DAKUJEME .

 


Veľká prosba.5. 12 2018

Velmi pekne dakujem za Vašu pomoc a touto cestou Vás veľmi prosím s celého srdca o pomoc na lieky, stravu, zdravotný materiál. Dosť to nám veľmi súri. Dakujem krasne každému darcovi.


Veľká prosba na kúpu auta 15. 8 2018

Dobrý deň. Velmi pekne ďakujem všetkým darcom co pomohli a pomáhajú. Velmi pekne prosím o súrnu pomoc na kúpu auta nakoľko už mame veľmi staré auto a už neprejde stk a emisnou kontrolou. Je veľmi nevyhnutne mať auto pre moju mamku. Dakujem všetkým co pomôžu. Veľké dakujem.


Ďalšie informácie

Web
vtdiamantt@gmail.com

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?