Menu

Rehabilitácie pre Peťka

Trvanie výzvy: 16. júna 2018 - 30. apríla 2019

Cieľ výzvy

Absolvovať rehabilitácie

Príbeh

Rehabilitácie pre Peťka

Mojím snom je postaviť sa na nôžky a zahrať si futbal s mojimi kamarátmi.

Volám sa Peťko, 18.10. som mal päť rôčkov. Bohužiaľ osud mi nedoprial zdravie. Moji rodičia sa veľmi tešili, keď sa dozvedeli, že čakajú bábätko. No v 20tt, prišiel veľký strach, strach o mňa, o moje zdravie, o život. Už v mamkinom brušku mi diagnostikovali vrodenú chybu, mamke povedali, že sa narodím bez bránice. Vtedy mojim rodičom povedali, že veľmi málo detičiek s touto diagnózou prežije. No moja mamka sa rozhodla bojovať a nevzdať sa. Našťastie celé tehotenstvo som sa mal veľmi dobre. No potom ako som sa narodil, začal sa môj najväčší boj. Už pri pôrode bol super tím ľudí, ktorí zabezpečili moje základné životné funkcie a previezli ma na detské áro. Tam som si poležal dlho, takmer rok. Lekári urobili všetko pre to, aby ma zachránili. Počas tejto dlhej hospitalizácie som absolvoval množstvo operácií a zákrokov. Prvé mesiace som bol v umelom spánku, a to sa podpísalo pod moje neurologické diagnózy, DMO, hypotonický syndróm ťažkého stupňa, hypoplázia pľúc a iné... AJ keď mám už päť rôčkov, stále sa neviem posadiť, ale sedieť už viem, vďaka intenzívnym rehabilitáciám. CHvíľku sa udržím aj na kolienkach a to som predtým nevedel. Absolvoval som už množstvo rehabilitácií, pobytov na zlepšenie pohybu a motoriky v Adeli centre, v Hlohovci, v Bratislave, v Maďarsku, v Dunajskej Lužnej. Pravidelne chodím cvičiť vojtovu metódu do Olomouca. Mám 5 rôčkov, zavedenú tracheostómiu, donedávna som sa napájal na pľúcnu ventiláciu, ktorú už našťastie nepotrebujem. Môj stav sa zlepšuje, no veľmi pomaly. Mám šancu, že raz budem samostatný, že sa budem vedieť aj postaviť na svoje nôžky. No nato potrebujem ešte veľa intenzívnych rehabilitácií. Chcem Vás touto cestou poprosiť o pomoc, keďže poisťovňa tieto rehabilitácie a terapie nehradí a pre mojich rodičov sú finančne náročné. Stále si môj zdravotný stav vyžaduje 24hod starostlivosť, ktorú zabezpečuje mamka. Nedávno sa mi narodil braček Jurko, ktorému najradšej dávam pusy. A chodím aj do materskej škôlky u nás medzi zdravé detičky, kde som veľmi rád a našiel som si kamarátov a kamarátky. Mojím snom je vysadnúť raz na bicykel. Srdečne ďakujeme za pomoc.

Zbierame aj pet vrchnáky, za jeden kg vyzbieraných vrchnákov dostaneme 0,18centov, ktoré použijeme na moje rehabilitácie.

ĎAKUJEME


Aktualizácie

ADELI MC29. 3 2019

Peťko má za sebou prvý pobyt v Adeli MC v tomto roku. Vďaka Vám. Ďakujeme

Rehabilitácia21. 12 2018


Peťko cvičí aj doma. Pravidelne k nám domov chodí aj fyzioterapeutka, s ktorou Peťko pekne spolupracuje.

Peťko dostal svoj prvý vozík16. 11 2018

Peťko dostal svoj prvý vozík, ktorý vie ovládať rukami. Doteraz bol v kočíku. Veľmi sa tešíme, že môže byť trošku samostatnejší.

Veľký brat 19. 9 2018

Z Peťka je už veľký braček. Posledný prázdninový deň k nám do rodiny pribudol druhý poklad menom Juraj. Jurko je zdravučký a obaja nám robia radosť ??????. 

Rehabilitačný pobyt19. 7 2018

Peťko má za sebou ďalší intenzívny rehabilitačný pobyt v Adeli centre, vždy sa sem veľmi teší za svojim super tímom. Vaša pomoc má zmysel. ĎAKUJEME

Ďalšie informácie

Facebook
Andrea Šutková/Pomoc pre Peťka

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?