Menu

Zbierka pre Izziho – vodiaceho psa

Trvanie výzvy: 4. marca 2022 - 1. augusta 2022

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

Potrebujem vyzbierať sumu 3600€ na liečbu môjho vodiaceho psa Izziho – ochorel na rakovinu.

Príbeh

Zbierka pre Izziho – vodiaceho psa

Od narodenia mám problém so zrakom, a preto som po čase začal uvažovať o vodiacom psovi. Za týmto účelom som kontaktoval Výcvikovú školu pre vodiace a asistenčné psy a po absolvovaní zácviku s vodiacim psom sa mojím parťákom stal Izzi. Už sedem rokov je mi veľkou oporou, tak psychickou, ako aj z hľadiska bezpečnosti a orientácie, čo je pre mňa veľmi dôležité.

Izzi mi obetoval celý svoj život – absolvoval náročný výcvik vodiaceho psa a od svojich dvoch rokov dodnes je kamošom do koča aj do voza. Stará sa o moju bezpečnosť, prispieva k psychickej pohode a je tu pre mňa vždy, keď to potrebujem. Nepozná hodinky, víkend, ani sviatok. Oddane a s láskou ma všade sprevádza, dodáva mi pocit, že som slobodný, v rámci možností nezávislý a že nevidieť neznamená nemôcť radostne žiť.

Je pravda, že v našom doterajšom spoločnom živote sme to nemali ľahké, keďže sme sa museli popasovať s Izziho alergiami a s tým súvisiacimi zdravotnými komplikáciami. No napriek tomu sa mi vždy snažil pomáhať a v ničom za svojimi štvornohými vodiacimi kolegami nezaostával. Spolu sme precestovali celé Slovensko a keďže aktívne hrám stolný tenis pre nevidiacich, Izzi je mojím verným fanúšikom doma i v zahraničí.

Keď mal Izzi päť rokov, absolvoval chirurgický zákrok, počas ktorého mu vybrali hrčku, ktorá by ho mohla v budúcnosti obmedzovať v pohybe. Výsledky dopadli dobre, bol to nezhubný nádor.

Pred mesiacom musel ísť opäť na operáciu, kde mu vybrali dve hrčky. Žiaľ, história sa nezopakovala a  výsledky nedopadli dobre. Lekári zistili, že ide o zhubný nádor - Mastocytom. Keďže nádor objavili včas, nestihol ešte napadnúť vnútorné orgány. Máme veľkú šancu, že Izzi sa z toho dostane! Je však potrebná liečba chemoterapiou. Ak s liečbou začneme čo najskôr - hneď, prognózy sú výborné. Na daný typ chemoterapie je účinnosť nad 90%.

Takáto liečba je však finančne náročná. Náklady na liečbu sú v prepočte približne 600€ mesačne. Z toho lieky 450€ + potrebné vyšetrenia (RTG, krv, moč) každý mesiac, aby sa mohol sledovať progres, prípadne upravilo dávkovanie a podobne. Odporúčaná terapia by mala trvať šesť mesiacov.

Aj keď mám zrakový hendikep pracujem, no moje finančné možnosti mi nedovoľujú uhradiť Izziho liečbu v plnej výške. Preto vás prosím o pomoc s jej dofinancovaním.

Ak sa o nás chcete dozvedieť viac informácií, nájdete ich v rôznych televíznych reportážach alebo článkoch, ako napríklad:
https://blog.sme.sk/vodiacipes/spolocnost/michal-sihelsky-vodiaci-pes-mi-doslova-zachranil-zivot
https://dennikn.sk/1549975/postupne-straca-zrak-s-vodiacim-psom-ma-uz-chceli-vyhodit-aj-z-krcmy-stvrtej-cenovej/
https://youtu.be/dEQhHvQ6nAM
https://youtu.be/nPYyqFGffBQ

Hovorí sa, že pes je najlepším priateľom človeka a aj keď to občas možno znie ako klišé, v našom prípade je to pravda. Izzi sa stal mojím skvelým priateľom s nezastupiteľným miestom v mojom živote.

Nastal čas, keď ten, kto pomoc potrebuje je Izzi. Som tu pre neho tak, ako on pre mňa po celé tie roky, no bez Vašej podpory to nezvládnem. Priatelia, pomôžte mi, prosím. Dajme Izzimu šancu na život! Za akúkoľvek podporu vám budeme obaja nesmierne vďační.

Michal Sihelský a Izzi

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?