Menu

Zbierka pre Lukáška na rehabilitačné pomôcky a ...

Trvanie výzvy: 26. apríla 2021 - 21. decembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Lukáško potrebuje intenzívne rehabilitácie, ktoré sú finančne náročné, aby sa mohol opäť venovať svojim obľúbeným činnostiam. Za každú pomoc z celého srdca ďakujeme.

Príbeh

Zbierka pre Lukáška na rehabilitačné pomôcky a rehabilitáciu

,,Choroba učí, aké cenné je zdravie." Nič v živote nie je dôležitejšie ako zdravie, môžeme mať všetko bohatstvo sveta, pocit, že nám nič nechýba, mať milujúcu rodinu.... niekedy však osud zatočí s naším životom úplne inak, ako by sme si priali. Jeden deň a všetko je úplne inak....takto sa zo dňa na deň zmenil život našej rodiny. Nášmu malému chlapčekovi diagnostikovali nádor na mozgu... Náš Lukáško bol v ohrození života, po niekoľkých vyšetreniach, magnetickej rezonancií musel podstúpiť náročnú operáciu mozgu, keďže nádor mal takmer 7 cm. Ten strach, keď sme s manželom dlhé hodiny sedeli pred operačnou sálou bol neopísateľný... Lukáško je od septembra v liečbe, podstúpil rádioterapiu, liečbu silnou chemoterapiou. Bojuje zo všetkých síl, je to statočný chlapček. Namiesto bezstarostného detstva podstupuje náročnú liečbu. Potrebuje taktiež intenzívne rehabilitácie. Po operácií nám nehýbal pravou rúčkou, ani nôžkou vôbec. Postupne sa to zlepšilo, avšak pravostranná hemiparéza pretrváva.

Lukáško je 5 ročný chlapček, ktorý sa narodil úplne zdravý, nikdy nemal žiadne ťažkosti, užíval si bezstarostnosť detstva, veľmi rád bicykluje, miluje plávanie a futbal. Všetko bolo úplne ideálne, jeho úsmev, radosť a optimizmus zo života z neho priam sršali. Nikdy nebol vážnejšie chorý. Jeho problémy začali úplne ako keby bežnou črevnou virózou. Celé sa to udialo veľmi rýchlo. Zvracal, ale stravu následne toleroval. Jeden deň bolo lepšie, druhý zase horšie. Boli sme aj na pohotovosti, ale naordinovali nám len diétu. Celé to trvalo asi tak týždeň. Ja som však mala veľmi zlý pocit, a tak po týždni, kedy ťažkosti neustupovali sme v sobotu išli s Lukáškom rovno do nemocnice na centrálny príjem na pohotovosť.... Neurologička nás poslala na CT.... správa, ktorú nám oznámila bola zdrvujúca - Lukáško mal nádor na mozgu, ktorý bol tak veľký, že spôsoboval opuch, okamžite sme museli byť hospitalizovaní. Museli nasadiť liečbu kortikoidmi, aby zmiernili opuch mozgu, ktorý bol životu nebezpečný. Nasledovali ďalšie vyšetrenia a operácia. Keďže nádor zatlačil na pohybové centrum, Lukáško po operácií nehýbal pravou rukou ani nohou vôbec. Postupne sa to však zlepšilo, avšak pravostranná hemiparéza pretrváva. Potrebuje intenzívne rehabilitácie, ktoré sú finančne náročné. Veľmi by sme chceli začať s rehabilitáciami v centre Liberta v Košiciach. Veríme, že Lukáško pomocou rehabilitácií sa bude môcť opäť venovať bicyklovaniu, plávaniu a hrať s chlapcami futbal. 

Po operácií sme čakali na výsledky histológie, tie však vôbec neboli priaznivé, ukázalo sa, že nádor je zhubný. A tak sme sa ocitli na detskej onkológií v Košiciach. Na ten pocit strachu a bezmocnosti, keď sme tam prišli, nikdy nezabudnem. Hrdlo mi zvieralo. Lukáško musel podstúpiť náročnú liečbu rádioterapiou a chemoterapiou. Rádioterapia bola úspešná a nádor sa začal zmenšovať, bola to úžasná správa. Momentálne podstupuje liečbu chemoterapiou. 

Ďakujeme za každú pomoc pre nášho synčeka Lukáška. Veríme, že vďaka rehabilitáciam sa bude môcť opäť venovať svojim obľúbeným činnostiam. Veľmi pekne z celého srdca ĎAKUJEME.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?